کشف تنها مجسمه‌های به جا مانده از میکل‌آنژ

میکل آنژ

میکل آنژ
گروهی از محققان دانشگاه کمبریج اعلام کردند که بر اساس شواهدی آشکار، دو مجسمه برنزی موجود در موزه فیتزجرالد اثر میکل‌آنژ هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، یک تیم تحقیقاتی توسط موزه «فیتز ویلیام» در دانشگاه کمبریج، شواهد و مدارکی را به دست آورده‌اند که اثبات می‌کند دو مجسمه برنزی از مردان عضلانی که بر روی پلنگ‌ها سواری می‌کرده‌اند، تنها مجسمه‌های باقی مانده از میکل آنژ هستند.

این تیم تحقیقاتی معتقد است که اثبات این فرضیه در طراحی جزئیات دقیق و درست از آناتومی بدن مجسمه‌ها نهفته است.

بر اساس اظهارات موزه فیتز ویلیام، این مجسمه‌های برنزی که در حال حاضر به موزه تعلق دارند نخستین بار در قرن ۱۹ در مجموعه «آدولف دو روتشیلد» دیده شدند ولی به‌ دلیل نداشتن سند و امضا، ادعای ساخته شدن آنها توسط میکل آنژ رد شد.

فیتز ویلیام روز پنجشنبه در یک بیانیه اعلام کرد که تحقیقات کنونی آنها می‌تواند ادعای سال ۲۰۱۵ این موزه که بیان کرده بود، مجسمه‌های مجموعه روتشیلد تنها شاهکارهای برنزی جامانده و شناخته شده از میکل آنژ هستند را اثبات کند.

میکل آنژ به عنوان یک مجسمه‌ساز برنز کار شناخته شده است ولی همه آثار او گم شده و یا از بین رفته‌اند.

مسوول بخش هنرهای کاربردی موزه فیتز ویلیام در یک کنفرانس خبری بیان کرده «این مجسمه‌ها واقعی هستند. ما امیدواریم که این آثار توسط میکل آنژ ساخته شده باشند. همچنین گمان می‌کنیم که در سال‌های ۱۵۰۷ – ۱۵۰۵ ساخته شده باشند.»

از جمله یافته‌های این تیم تحقیقاتی می‌توان از ۳۰ نامه نام برد که توسط خود هنرمند برای خانوده‌اش در سال‌های بین ۱۵۰۶ و ۱۵۰۸ و در حالی که یک مجسمه غول پیکر از پاپ جولیوس دوم می‌ساخت، نوشته شده است. این نامه‌ها در یک کتاب از آثار میکل آنژ به نام «مجسمه ساز در برنز» ارائه داده شده‌اند.

موزه همچنین گفته که این مجسمه‌ها میکل آنژ را به مهم‌ترین و موفق‌ترین سازنده مجسمه‌های برنزی تبدیل می‌کند.

«میکلانجلو بوناروتی» یا «میکل‌آنژ» در تاریخ ۶ مارس سال ۱۴۷۵ به‌دنیا آمد و در تاریخ ۱۸ فوریه ۱۵۶۴ درگذشت. او نقاش، پیکرتراش، معمار و شاعر ایتالیایی بود. میکل‌آنژ یکی از هنرمندان نابغه تاریخ و معروفترین چهره رنسانس ایتالیا است.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/97082612920/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *