حسینی مهر فضای جدید تئاتر را تجربه می‌کند/ خروج از اکسپرسیونیسم

نشست نقد و بررسی نمایش مائوزر به کارگردانی ناصر حسینی‌مهر

ناصر حسینی مهر قصد دارد در صورت ایجاد شرایط مناسب در سال آینده، رویکرد اجرایی کاملا متفاوتی را نسبت به تجربیات قبلی خود در تئاتر ایران تجربه کند.
ناصر حسینی مهر کارگردان و مدرس تئاتر ایران که نیمه اول سال جاری نمایش «بوف کور» را در مجموعه تئاتر شهر به صحنه برد درباره برنامه خود برای ادامه فعالیت در عرصه کارگردانی تئاتر به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر شرایط تولید و اجرای تئاتر مناسب نیست اما ۲ نمایشنامه ایرانی و خارجی را مدنظر دارم که اگر روزی بخواهم اثری را روی صحنه ببرم، به طور حتم یکی از این ۲ نمایشنامه خواهد بود.

وی یادآور شد: در سری جدید فعالیتم در عرصه کارگردانی تئاتر به رویکرد تازه ای فکر می کنم که کاملا نسبت به دوره گذشته تجربیاتم متفاوت خواهد بود. تجربه جدید به لحاظ رویکرد اجرایی کاملا متفاوت از تجربیات قبل خواهد بود و از شکل های اکسپرسیونیستی که پیش از این تجربه کردم، به دور است.

کارگردان نمایش هایی چون «هملت ماشین» و «هراکلس ۵» متذکر شد: در حال حاضر برخی هنرمندان جوان از شکل اجرایی اکسپرسیونیستی برای خشونت و ترساندن مخاطب بر صحنه تئاتر استفاده می کنند و در این حالی است که این شکل اجرا نباید تنها برای به حیرت وادار کردن مخاطب استفاده شود بلکه باید به مضمون نیز پرداخت.

حسینی مهر در پایان تأکید کرد: امیدوارم شرایط فراهم باشد تا فضایی را که مسیر جدیدی برای گروه تئاتری ام است، تجربه کنیم.

https://www.mehrnews.com/news/4229106/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.